Ekonomi

Kocasinan Belediyesi, ORAN ile işbirliği protokolü imzaladı

Kocasinan Belediyesi, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında yer alan tahıl eleme ve paketleme tesisi için iş birliği protokolü imzaladı.

Kocasinan Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediyede düzenlenen imza törenine Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci katıldı.

Burada söz alan Önder Çolakbayrakdar, ilçenin tarımsal üretim açısından şehrin yüzde 20’sini karşıladığını, bu nedenle belediye olarak tarımın altyapısını güçlendirmek ve eser çeşitliliğini artırmak için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, çalışmaların çeşitliliği için bu tür tesislere ihtiyaç olduğunu belirtti.

ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci de Toplumsal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında verilen gerekçeler arasında yer alan projenin hayırlı olmasını diledi.

Tesisin 3 milyon lirasını ORAN olarak karşılayacaklarını anlatan Kılcı, kalan 2 milyon 460 bin liranın Kocasinan Belediyesi tarafından karşılanacağını kaydederek, proje ile bakliyat, ayçiçeği ve aspir gibi işlerin elenip paketleneceğini kaydetti. .

koprukoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu