Ekonomi

TOM Bank, Türkiye’nin ilk dijital bireysel bankası oldu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) onayı ve onayın resmi gazetede yayımlanmasıyla TOM Bank, Türkiye’nin ilk lisanslı dijital bireysel bankası oldu.

1,5 milyar TL başlangıç ​​sermayesi ile kurulan ve sadece dijital kanallarda hizmet verecek olan TOM Bank, yurt içinde ve yurt dışında değerli başarılara imza atmış, kendi kategorilerinde A101, English Home, Memorial Sağlık Kümelenmesi, ve Konut şirketlerinin yer aldığı Aydın Kümesi. Hissedarları ve üst düzey yönetimi tarafından kurulmuştur.

TOM Şirketler Grubu’nun bir iştiraki olan dijital banka, etik bankacılık vizyonu, %100 dijital ürün ve süreçleri, yenilikçi fırsat ve avantajları ile yüksek bir müşteri kitlesine ulaşmayı hedeflemektedir.

“Avrupa’nın ilk 5 dijital bankasından biri olmayı hedefliyoruz”

Bankacılık hizmetlerinin daha fazla kişiye ulaşması anlamına gelen dijital bankacılığın, klasik bankaların sunduğu tüm hizmetlere internet ve mobilin olduğu her yerden ulaşılabilmesinin ülkemize birçok yenilik getireceğinin altını çizen TOM Bank Kurucusu ve Genel Müdürü Onur Özkan, “Dijital Avrupa ve Amerika’da hızla yükselen bankacılığın trendini yakından takip ederek Aydın Kümelenmesi ve TOM Şirketler Kümesi bünyesindeki deneyim ve birikimlerimizi bir araya getirmek istedik. Her cebin, her evin bankası olma hedefiyle TOM Bank ile bankanın en teknolojik halini oluşturduk.

TOM Bank olarak kapsayıcılık faktörü doğrultusunda finansal hizmetlere erişimi kolaylaştırmayı hedefleyerek ülkemizdeki dijital bankacılığa etki etmeyi hedefliyoruz. Kümeye bağlı Türkiye’nin her ilçesinde en az bir mağazası bulunan A101 yaygınlığının verdiği güçle hareket edeceğiz. Dünyanın önde gelen ve en yenilikçi dijital bankalarından biri olma vizyonumuz doğrultusunda, en kısa zamanda Türkiye’yi Avrupa’nın ilk 5 dijital bankasından biri olarak temsil etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu