Teknoloji

Yalnızca Doğrulanmış Twitter Hesapları Tweetleri Gösterecek

Son zamanlarda Twitter kasasında sadece dört aylık para kaldı. açıklayanmilyarder iş adamı Elon Musk platform hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Bugün yapılan açıklama Twitter’a gelecek yeni özelliklerleElon Musk’ın Twitter deneyiminin bir yandan iyiye, bir yandan kötüye gideceğini gösteren açıklamalarıyla ilgiliydi.

Twitter’ı bilirsiniz; platformda çok fazla bot hesabı orada. Bu hesaplar hızlı bir şekilde herhangi bir bahis başlığı altında görünebilir. İşte Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar, bot hesapların artık eskisinden daha az görüneceğini gözler önüne seriyor. Elon Musk, bot sürüsünden kurtuluyor en çok tek yol bulduğunu söylüyor. Peki bu yol nedir?

Yalnızca doğrulanmış hesapların “Sizin için tasarlandı” sayfasında gönderi paylaşması önerilecek

Elon Musk’ın yaptığı paylaşıma göre kullanıcılar 15 Nisan itibarıyla yapabilecek” Sana özel” sayfasında yalnızca doğrulanmış kullanıcıların gönderilerini görecekler. Bu, botların veya trollerin tweet’lerini görme sıklığını ciddi şekilde azaltacaktır. Ancak, az takipçili hesaplardan gelen tweet’ler artık viral olmayacak.

Bilirsin; Twitter’da 300-500 takipçisi olan ve tweet’lerine onbinlerce beğeni alan birçok hesap var. Ancak Twitter, yeni dönemde onaylanmayan bu hesapların paylaşımlarını açıklamayacak. Bu nedenle, az takipçisi olan kullanıcılar viral gönderme olasılığıAyrıca çok düşecek.

Siyasi parti trolleri rahatsız olacak: sadece doğrulanmış hesaplar anketlere katılabilecek

Elon Musk tarafından yapılan açıklama, platformdaki anketlerin geleceğini değiştirecek gibi görünüyor. Çünkü Elon Musk, 15 Nisan itibariyle Twitter’da anketlere Yalnızca doğrulanmış hesaplar katılabilir. söylenmiş. Ancak anketi başlatan kişiler dilerlerse herkesin oy kullanmasına izin verebilecek.

Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde:

“15 Nisan’ın prestijiyle, ‘Sadece sana özel’ sayfasında sadece doğrulanmış hesaplar görünecek. Bu, bot sürüleriyle başa çıkmanın en gerçekçi yolu. Anketlerde oy kullanmak da doğrulama gerektirecek. Doğrulanmış bot olması da sorun değil. hizmet şartlarını karşılamaları ve insan kimliğine bürünmemeleri durumunda hesaplar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu