Teknoloji

Activision, Call of Duty: Warzone’u Çıkarmaya Hazırlanıyor

Çıktığı dönemde büyük ses getiren, battle royale türüne yeni bir soluk getiren ve oyun tamamen kapatıldığı için oyunculardan haklı eleştiriler alan Call of Duty: Warzone’a veda edeceğiz.

2020 yılında çıkan Call of Duty: Warzone kısa sürede büyük bir başarı yakalamıştı.

Üretilen ve oynaması tamamen ücretsiz bir battle royale oyunu olan Call of Duty markasının gücünü alarak oyuncuların gözbebeği haline geldi.

Call of Duty: Warzone 2.0 ile ilk oyundan yaklaşık 2 yıl sonra tanıştık.

Yeni eklenen özellikler ve geliştirilmiş oynanış ile ilk oyundan farklılaşan Call of Duty: Warzone 2.0’ın çıkışının ardından doğal olarak ilk oyuna olan ilgi azaldı. Ancak Activision, bu düşüşe rağmen ilk oyunun sunucularını açık tutmaya devam etti.

Call of Duty: Warzone için yolun sonu yaklaşıyor.

Activision kanadından yapılan açıklamaya göre şirket, yakın zamanda oyunun tüm sunucularının fişini çekmeye hazırlanıyor. Kısacası artık oyuna hiçbir şekilde erişim sağlanamayacak. Bu atılımla birlikte kalan az sayıdaki Call of Duty: Warzone oyuncusunun Call of Duty: Warzone 2.0’a aktarılması planlanıyor.

Peki Call of Duty: Warzone ne zaman kapanıyor?

Oyuna veda etmek için biraz daha zamanımız var. Activison, 21 Eylül’de Call of Duty: Warzone sunucularının bağlantısını kesecek. Bu tarihten sonra oyuna erişim mümkün olmayacak. Satın alınan kozmetik ürünler Modern Warfare, Black Ops Cold War ve Vanguard oyunlarında kullanılmaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu